Instrukcja korzystania z BIP

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci Internet, na których zostaje udostępniona informacja publiczna. Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej zamieszczane są informacje których obowiązek publikowania nakłada Ustawa (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) oraz Rozporządzenie (Dz. U. Nr 67, poz. 619) Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Biuletyn Informacji Publicznej ma zapewnić łatwy dostęp do aktualnej i pełnej informacji dotyczącej spraw publicznych. Na stronach BIP można znaleźć informacje o aktach prawnych, zarządzeniach, zamówieniach publicznych oraz procedurach załatwiania spraw w jednostce. Strona BIP zawiera odnośnik na główną, ogólnopolską stronę Biuletynu Informacji Publicznej http://www.bip.gov.pl ), który jest dostępny w górnej, nagłówkowej części okna systemu BIP.

 

Składniki Biuletynu Informacji Publicznej

System BIP został podzielony na 6 części, do których dostęp zapewniają odnośniki znajdujące się z lewej strony okna BIP. Dane podstawowe W tym dziale zawarte są ogólne informacje związane z funkcjonowaniem Biblioteki: adresy, telefony oraz wykaz aktów prawnych stanowiących podstawę działalności Biblioteki.

Władze i struktura organizacyjna W tym dziale zawarte są informacje dotyczące organów władzy i struktury organizacyjnej Biblioteki: kierownika oraz podległych pracowników. Ważną częścią tego działu jest odnośnik Instrukcja załatwiania spraw, w którym zamieszczone są informacje na temat sposobu załatwiania spraw w Bibliotece.

Oficjalne dokumenty Ten dział zawiera listę dokumentów prawnych, które Biblioteka jest zobowiązana publikować.

Inne informacje i dokumenty W tym dziale znajduje się wykaz oświadczeń majątkowych Kierownika.

 

Ogłoszenia W tym dziale znajdują się informacje na temat przetargów.

W przypadku wybrania z menu kategorii "Przetargi" na liście udostępnionych dokumentów, oprócz ww. informacji zawarta jest również data rozstrzygnięcia ogłoszonego przetargu.

W ogłoszeniach znajduje się informacja na temat konkursów (np. oferty pracy)

Informacje o biuletynie Dział ten zawiera informacje związane z techniczną stroną funkcjonowania Biuletynu Informacji Publicznej. W szczególności informacje te obejmują:

·statystyki odwiedzin poszczególnych stron BIP,

·dane osób upoważnionych przez Kierownika, które odpowiadają za treści zamieszczane na stronach BIP,

·instrukcję obsługi BIP.

 

Wyszukiwanie informacji w Biuletynie Informacji Publicznej

System Biuletynu Informacji Publicznej posiada zaimplementowany mechanizm wyszukiwawczy, który pozwala na odnalezienie wybranych pozycji w dokumentach udostępnionych w BIP. W celu wyszukania dokumentu należy wpisać w formularz, który znajduje się w górnej, nagłówkowej części okna systemu BIP, frazę, którą chcemy wyszukać. Po wciśnięciu przycisku "szukaj" system przeszuka wszystkie dokumenty udostępnione w BIP pod kątem ich numeru oraz występowania wyszukiwanej frazy w tytułach dokumentów. Następnie zostanie wyświetlona lista dokumentów, które spełniają podane kryterium wyszukiwania

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Gminna Biblioteka Publiczna w Buczku
Data utworzenia:2022-10-11
Data publikacji:2022-10-11
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:149